  • BOSCH ELECTRIC ANGLE GRINDER 5″ GWS 6-125 670WATTS
Additional data Rated input power 670 W No-load speed 11,000 rpm Disc diameter 125 mm Rubber backing pad, diameter 125 mm Weight 1.9 kg Power output 400 W Grinding spindle thread M14 Wire cup brush, diameter 70 mm Tool dimensions (length) 263 mm Tool dimensions (height) 104 mm
Power Tools
Power Tools
  • BOSCH ELECTRIC ROUTER MACHINE GOF 130
  • BOSCH ELECTRIC DIE GRINDER 6MM SHANK GGS 5000L
  • BOSCH ELECTRIC ANGLE GRINDER 7″ GWS 24-180H 2400W
  • BOSCH ELECTRIC CHOP SAW CUT OFF MACHINE 14″ GCO 220 2200WATTS
  • BOSCH ELECTRIC HAMMER DRILL MACHINE GBH 2-26RE 26MM
  • BOSCH ELECTRIC ANGLE GRINDER 4″ GWS 600 660W
  • BOSCH ELECTRIC ANGLE GRINDER 7″ GWS 2200
  • BOSCH ELECTRIC ANGLE GRINDER 5″ GWS 900-125 900WATTS
  • BOSCH ELECTRIC HEAT GUN GHG 20-60 2000W
  • BOSCH ELECTRIC CAR POLISHER MACHINE 180MM 7″ GPO 12CE
  • BOSCH ELECTRIC DIGITAL HEAT GUN GHG 20-63 2000W