  • TOTAL 550W SUBMERSIBLE PUMP CLEAN WATER (TWP65506)
SPECIFICATIONS VOLTAGE 230V – 50Hz POWER 550W (0.75HP) Max HEAD 25m Max FLOW 6.5m3 / h DEPTH 7m PIPE DIAMETER 1″ LENGTH CABLE 9m WEIGHT 9.7 Kg