  • TOOL SET 100PCS TOTAL THKTHP21006
TOTAL Tool Set 100 pcs. model THKTHP21006 Made from special hardened steel CR-V packed in tough plastic box. The set consists of 1 piece, free handle 1/2 inch (45 teeth) 18 pieces, hexagon socket no. 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,21, 22, 23 , 24, 27, 30, 32 1 pc. Socket joint 1/2 inch, length 10 inch 1 pc. Fitting 1/2 inch 2 pcs. Spark plug socket 1/2 inch, size 16 mm., 21 mm. 1 pc. 1 /2″ x 3/8″ Three Way Adapter 1 pc. Free handle 1/4 in. (45 teeth) 13 pcs. Hexagon socket No. 4, 4.5, 5, 5.5, 6, 7, 8, 9,10 ,11 , 12, 13, 14 1 pc. Socket joint 1/4 inch, length 4 inch 1 pc. T-handle 1/4 inch 1 pc. 1/4 inch joint 8 pcs. Open-mouth ring wrench No. 6, 8, 10, 12, 14, 15, 17, 19 1 pc. 300 g goldsmith’s hammer 1 pc. 7″ long-nose pliers 1 pc. 6″ point-nose pliers 1 pc. 4″ flat-blade screwdriver 7 pc. 4″ Phillips screwdriver (PH) Dowel socket Poke Torx No. T10, T15, T20, T25, T27,
Toolsets
Toolsets
  • Total Chest set 97Pcs
  • Total 142 Pcs combination tools set
  • 77 Pcs tools set
  • Ingco Double Open End Spanner Set
  • Makita Toolset with 710W Impact Drill
  • Dewalt 21V Cordless Electric Drill 47PC Tool Set WITH 2 Batteries
  • 21V MAKITA CORDRESS DRILLSET
  • Ingco 97 Pcs Tool Chest Set
  • DEWALT 28V Cordless Electric Drill Tool Set WITH 2 Batteries