  • PowerBass PB18000.1 18000W Monoblock Amplifier
PowerBass PB18000.1 18000W Monoblock Amplifier. Product Product Features PowerBass PB18000.1 18000W Monoblock Amplifier The PowerBass PB18000.1   |   18000W Monoblock Amplifier   Features: Power Output 4ohms (watts): 1400W x 1CH Power Output 2ohms (watts): 2100W x 1CH Power Output 1ohm (watts): 3000W x 1CH THD: <0.2% Frequency Response ( 3dB): 10Hz~20KHz Signal to noise ratio: >85dB Sensitivity: 0.2~6V Dimensions: 230mm x 233mm x 69mm a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a  a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a  at a a a a a a a a a a a a a a a a a a a  at a a a a a a a a a a a a a a a a a a a  as a a a a a a a a a a a a a a a a a a a  as a a a a a a a *Be sure to follow us on Facebook or Instagram so you don’t miss out on our latest products, new stock and much more: My Audio and Security Facebook / My Audio and Security Instagram .* Related